Microchip Technology PIC16F877-20I/PT
型号:
PIC16F877-20I/PT
产品编码:
PIC16F877-20I/PT
封装:
44-TQFP
规格书:
PIC16F877-20I/PT.pdf
描述:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
封装/规格:
44-TQFP
CPU最大主频:
20MHz
I/O数量:
33
工作电压:
4V ~ 5.5V
工作温度:
-40°C ~ 85°C (TA)