Microchip Technology PIC16F877-20I/L
型号:
PIC16F877-20I/L
产品编码:
PIC16F877-20I/L
封装:
44-LCC (J-Lead)
规格书:
PIC16F877-20I/L.pdf
描述:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC
封装/规格:
44-LCC (J-Lead)
CPU最大主频:
20MHz
I/O数量:
33
工作电压:
4V ~ 5.5V
工作温度:
-40°C ~ 85°C (TA)