Texas Instruments SN74LVC3G14DCUR
型号:
SN74LVC3G14DCUR
产品编码:
SN74LVC3G14DCUR
品牌:
Texas Instruments
分类:
逻辑门
封装:
8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
规格书:
SN74LVC3G14DCUR.pdf
描述:
IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8VSSOP
品牌:
Texas Instruments
封装/规格:
8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
系列:
74LVC
逻辑类型:
Inverter
通道数:
3
输入通道数:
3
工作电压:
1.65V ~ 5.5V
静态电流(lq):
10 µA
灌电流(IOL):
32mA, 32mA
拉电流(1OH):
32mA, 32mA
输入高电平(VIH):
1.4V ~ 3.7V
输入低电平(VIL):
0.7V ~ 2.5V
输出高电平(VOH):
输出低电平(VOL):
传播延迟(tpd):
4.3ns @ 5V, 50pF
工作温度:
-40°C ~ 125°C