Texas Instruments SN74HCS72QPWRQ1
型号:
SN74HCS72QPWRQ1
产品编码:
SN74HCS72QPWRQ1
封装:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
规格书:
SN74HCS72QPWRQ1.pdf
描述:
IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14TSSOP
封装/规格:
工作电压:
2V ~ 6V
时钟频率(fc):
74 MHz
传播延迟(tpd):
15ns @ 6V, 50pF
输入电容:
5 pF
工作温度:
-40°C ~ 125°C (TA)