Texas Instruments SN74HCS72QDRQ1
型号:
SN74HCS72QDRQ1
产品编码:
SN74HCS72QDRQ1
封装:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
规格书:
SN74HCS72QDRQ1.pdf
描述:
IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14SOIC
封装/规格:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
工作电压:
2V ~ 6V
时钟频率(fc):
74 MHz
传播延迟(tpd):
15ns @ 6V, 50pF
输入电容:
5 pF
工作温度:
-40°C ~ 125°C (TA)