Texas Instruments SN74F30N
型号:
SN74F30N
产品编码:
SN74F30N
分类:
逻辑门
封装:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
规格书:
SN74F30N.pdf
描述:
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14DIP
封装/规格:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
系列:
74F
逻辑类型:
NAND Gate
通道数:
1
输入通道数:
8
工作电压:
4.5V ~ 5.5V
静态电流(lq):
1.5 mA
灌电流(IOL):
1mA, 20mA
拉电流(1OH):
1mA, 20mA
输入高电平(VIH):
2V
输入低电平(VIL):
0.8V
输出高电平(VOH):
输出低电平(VOL):
传播延迟(tpd):
5ns @ 5V, 50pF
工作温度:
0°C ~ 70°C