Texas Instruments SN74ACT14PWR
型号:
SN74ACT14PWR
产品编码:
SN74ACT14PWR
分类:
反相器
封装:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
规格书:
SN74ACT14PWR.pdf
描述:
IC INVERT SCHMIT 6CH 1IN 14TSSOP
封装/规格:
系列:
74ACT
输入类型:
Inverter
通道数:
6
输入数:
1
工作电压:
4.5V ~ 5.5V
静态电流(lq):
2 µA
灌电流(IOL):
拉电流(IOH):
输入高电平(VIH):
1.2V ~ 2.1V
输入低电平(VIL):
0.5V ~ 1.4V
输出高电平(VOH):
低电平范围(VOL):
传播延迟(tpd):
11.5ns @ 5V, 50pF
工作温度:
-40°C ~ 85°C